GOOGLE REKLAM YÖNETİMİ

Google Adwords

Potansiyel müşterilerinizin lokasyon ve demografik bilgilerini analiz ederek, Google aramalarında markanızı üst sıralara çıkaracak reklamlar organize ediyoruz.

Google Reklam Yönetimi

Modern dünyanın en büyük dijital platformlarından biri olan Google, aynı zamanda devasa reklam altyapısıyla da öne çıkıyor. Bu noktada yeryüzünde ek aktif kullanılan platform olan Google’ın, farklı dijital reklam modelleri ile oldukça kapsamlı bir pazarlama ağına sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kendi içerisinde görüntülü reklamlar ve Youtube reklamları gibi çeşitli kırılımlara sahip olan Google, hedefleme seçeneklerini sadece arama motoru ile sınırlı tutmuyor. Milyonlarca siteye yayılan bir networke de sahip olan platform, GDN reklamları ve Google Remarketing reklamları ile hayal gücünü zorlayan bir dijital pazarlama altyapısı sunuyor.

Google Reklam Modelleri ve Öne Çıkan Kullanım Seçenekleri

Google reklam modelleri arasında özellikle dinamik ve görüntülü reklamlar gibi farklı kullanım seçenekleri sunan alternatifler mevcut. Özellikle her işletmenin yararlanması gereken arama reklamları, doğrudan Google arama motoru üzerinde hedef anahtar kelimeler ile müşterilerine ulaşmak isteyen işletmeler için ideal. Bunun yanı sıra Google görüntülü reklam ağı ise milyonlarca siteye yayılan bir dijital reklam ağı üzerinden banner reklamlarının gösterilmesini isteyen işletmeler tarafından tercih ediliyor. Google’ın reklam modellerini daha detaylı incelemek adına şu başlıklar üzerinden ilerlenebilir:

Google Arama Motoru Reklamları

Google arama motoru üzerinde istenilen kelimelerde SEO ile organik olarak sıralama almak zorlayıcı olabilmektedir. Özellikle rekabetin yoğun olduğu anahtar kelimeler üzerinde ilk sıraya ulaşmamız eğer kapsamlı bir SEO stratejisi yoksa imkansızdır. Bu gibi senaryolarda Google arama reklamları ile istediğiniz kelimelerde doğrudan ilk sıralara erişebilirsiniz. Real Time Bidding (Gerçek Zamanlı Teklif) adı verilen altyapı ile çalışan Google reklamları, açık arttırma modeli ile hedef kelimelerde reklamlarınızın gösterilmesine olanak verir. Bunun haricinde tıklama başına fiyatlandırıldığı için Google reklamları diğer seçeneklere göre oldukça maliyet odaklıdır.

Google Görüntülü Arama Ağı Reklamları

Google Görüntülü Arama Ağı platformu banner reklamları olarak da adlandırılan görsel materyallerin Google’ın bir diğer önemli platformu olan Google Adsense’e kaydını yaptırmış olan sitelerde yayınlandığı bir modeldir. Google Görüntülü Arama Ağı reklamları ile adını bile bilmediğiniz fakat yoğun aktif kullanıcıları olan sitelerde reklamlarınızı yayınlatabilirsiniz. Demografik, lokasyon odaklı gibi kapsamlı hedefleme seçenekleri kullanabileceğiniz GDN reklamlarını remarketing kurgunuza da dahil ederek alakalı kitlenizi hedefleyebilirsiniz.

Google Remarketing Reklamları

Yeniden pazarlama olarak da adlandırılan remarketing daha önceden sitenize giren ya da sizinle alakalı bir sorguya tıklamış olan kullanıcıları hedeflediğiniz bir dijital reklam modelidir. Remarketing reklamları ile hizmetleriniz ya da ürünlerinizle doğrudan ilgilenen kullanıcıları hedef alabilirsiniz. Uzun vadede daha yüksek dönüşüm oranlarına sahip olan yeniden pazarlama reklamları; marka farkındalığının desteklenmesi amacıyla da tercih edilebilmektedir.

Youtube Reklamları

Geçtiğimiz yıllarda Google tarafından satın alınan Youtube, zamanla Google reklam ağının bir parçası halinde geldi. Bu bağlamda Google Ads ürünü olarak lanse edilen Youtube reklamları, kullanıcısını video reklamları ile hedeflemek isteyen işletmelere hitap ediyor. Google sistemi üzerinden altyapısı hazırlanan Youtube reklamları ile müşterilerinize Türkiye’nin en aktif sosyal medya platformu olan Youtube üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Nasıl Çalışıyoruz ?

Genel olarak Google Reklamları, tıklama başına maliyet metriği ile çalışan ve doğrudan dönüşüm getiren dijital reklamlardır. Aralarında görüntülü ve Youtube gibi varyasyonların da olduğu Google, işletmelere hedef odaklı reklam yapabilme imkanı sağlar.

Google reklamları konusunda uzman ekibimiz ve teknik yaklaşımımız ile işletmenizin ihtiyaçlarına en uygun çözümleri belirliyoruz. Sonrasında platform odaklı stratejiler geliştirerek hangi en uygun Google Reklam modeli ile müşterilerinizle iletişim kurmanıza olanak veriyoruz.

Google reklamları gereksiz bir gösterim için ücret ödeme zorunluluğundan kurtarır. Tıklama başına maliyet gibi gelişmiş modeller ile çalışan Google reklamları kapsamında, gereksiz gösterimler için ödeme yapmazsınız. Bunun haricinde anahtar kelime odaklı hedeflemeler yaparak doğrudan satış getirecek kelimelerdeki mevcudiyetinizi güçlendirebilirsiniz

GET A FREE CONSULTATION

Hemen Ara: +90 531 726 96 96

CERTIFICATION OF

Certification logo
Certification logo
Certification logo
Certification logo

ad image