fbpx

WEB TASARIM

İşinize uygun, kullanıcıların sizinle iletişimde kalabileceği, markanıza ve kurumsal kimliğinize değer katan mobil uyumlu web sitesi tasarımlarını kullanımınıza sunuyoruz.

Web Tasarımı

Sosyal medya kadar bir işletme için web sitesi sahibi olmak da oldukça önemli. E-ticaret gibi kavramların yaygınlaşmasıyla birlikte web sitelerinin iş dünyasındaki önemi daha da arttı. Bu bağlamda web sitesi sahibi olmak isteyen işletmeler için de web tasarımı gibi yeni nesil hizmetler ortaya çıktı. Basitçe üzerinden geçmek gerekirse web tasarımı; kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmış ve ziyaretçisiyle anlamlı bir şekilde etkileşime geçebilecek web sitelerinin hazırlanma süreci olarak tanımlanabilir.

Çağdaş Web Tasarım Yaklaşımları ile Duyarlı Web Sitesi

Responsive site olarak da adlandırılan duyarlı siteler; farklı cihazlarda, pencerelerde veya ölçeklerde genel tasarım çizgilerinden ödün vermeksizin çalışan yapılardır. Bu noktada duyarlı bir web sitesi tasarlayabilmek adına yeni nesil web tasarım teknikleri kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve arayüzü tasarımı gibi modern başlıkları da içeren bu teknikler sitenin; işletmenin vaat ettiği değerler ile paralel bir şekilde tasarlanmasına yardımcı olur. Kapsayıcı ve etkili bir web dizayn hizmetinin içermesi gereken detaylar ise şu başlıklar dahilinde sıralanabilir:

Responsive Arayüz

Yukarıda da belirtildiği üzere responsive web siteleri tasarlanacak olan arayüzün, farklı birimlerde, ölçeklerde ve cihazlarda tepki vermesini sağlayan yapılardır. Özellikle WordPress gibi modern içerik yönetim sistemleri doğrudan platforma duyarlı olarak ölçeklendirilebilen tasarımlara olanak vermektedir. İş dünyasında da oldukça yaygın olarak kullanılan Wordpres site altyapısı sağladığı esnek özelliklerle kullanıcısına %100 responsive deneyim sunmaktadır.

Kullanıcı Arayüzü & Deneyimi Tasarımı

Yayına alınacak web sitelerinde en önemli etkenlerden biri de sitenin, kullanıcı deneyimini zenginleştirecek bir çerçevede tasarlanmış olmasıdır. Bu noktada UI & UX tasarımı yaklaşımları siteyi, kullanıcıların en verimli şekilde kullanacağı şekilde yayına almayı hedefler. Kategori yapıları, hangi yönlendirme butonlarının nerede kullanılacağı, iletişim ve eylem çağrısı kırılımlarının sayfa üzerindeki konumları gibi detaylar tasarım sürecinde belirlenir. Böylelikle site yayına alınmadan önce tüm kullanıcı tarafında tüm etkenler kusursuzca tamamlanmış olur.

İçerik Geliştirme & SEO Uygulamaları

Tasarım ne denli iyi olursa olsun içerik yeteri kadar dolgun değilse o site kullanıcıya pek de iyi bir deneyim vaat etmez. Bu noktada sitenin kategori mimarisinin belirlenmesi, landing page tasarımlarının yapılması ve ilgili içeriklerin yazılması gibi iş yükleri de web tasarım sürecinin parçasıdır. Bunun haricinde arama motoru optimizasyonu ise sitenin ilgili kullanıcılar tarafından bulunabilir olmasını sağlayan bir yaklaşımdır. Tasarım sürecinde gerekli olan SEO teknikleri uygulanmazsa site ilgili kullanıcılara organik yollarla pek de kolay erişemez.

Nasıl Çalışıyoruz ?

Günümüzde web sitesi sahibi olmak her işletme için bir zorunluluk. İhtiyaçlara yanıt veren, nitelikli bir web sitesi sahibi olmak ise oldukça zor. Birçok parametre içerdiğinden tasarım sürecinde tüm gereklilikleri yerine getirebilecek bir web tasarım hizmeti; gerçekten işinizin potansiyelini arttıracaktır.

Her biri farklı uzmanlık alanı olan SEO, UI & UX tasarımı, içerik geliştirme ve diğer tüm seçenekleri kapsayan entegre bir hizmet ortaya koymaya özen gösteriyoruz. Bu bağlamda Zincirler Medya olarak uzman ekibimizle hem SEO tarafından hem de web geliştirme tarafındaki tüm parametreleri gözetiyor ortaya kusursuz web siteleri çıkarmaya öncelik veriyoruz.

Entegre bir çalışma ile tasarlanacak olan web sitesi ile işletme tüm iş süreçlerini dijitale taşıyabilir. Online ortamlar üzerinden yeni müşteriler edinme konusunda daha etkili yaklaşımlar benimser. Sonrasında kurgulanacak olan sosyal medya reklam kanalları ve Google reklam modelleri doğrudan web sitesine yönlendirme yaparak müşterinin müşteriyle daha ticari bir etkileşime girmesine yardımcı olur.

GET A FREE CONSULTATION

Hemen Ara: +90 531 726 96 96

CERTIFICATION OF

Certification logo
Certification logo
Certification logo
Certification logo

ad image