En İyi Dijital Pazarlama Araçları

en iyi dijital pazarlama araçları
Categories: BLOG

Web, dijital pazarlamacılar için binlerce araç sunar. Böyle bir dizi seçenekle, ihtiyaçlarınız için en iyi araçları seçmek uzun ve zorlu bir süreç olabilir. Hayatı biraz daha kolaylaştırmak için, en sevdiğimiz dijital pazarlama araçlarından bazılarının bir listesini sizin için oluşturduk.

SEMrush

SEO stratejinizi geliştirme konusunda ciddiyseniz, SEMrush’a göz atmak isteyeceksiniz. SEMrush, oldukça etkili bir hepsi bir arada dijital pazarlama aracıdır. Bu araç, anahtar kelime araştırması yapma, konum izleme ve geri bağlantı fırsatlarını belirleme konusunda yardım sunar.

Google Analytics

Google Analytics, dijital pazarlama alanındaki herkesin sahip olması gereken bir şeydir. İlk bakışta, bu araç biraz gelişmiş görünebilir, ancak onu tüm yetenekleriyle kullanırsanız, müşterilerinizin sitenizle nasıl etkileşim kurduğuna dair bir ton bilgi edinirsiniz.

Canva

Canva, profesyonel görünümlü grafikler oluşturmak için harika bir araçtır. Deneyiminiz ne olursa olsun, bu aracı sosyal görseller, CTA düğmeleri ve ücretsiz infografikler oluşturmak için kolayca kullanabilirsiniz.

Hootsuite

Hootsuite, kullanıcıların sosyal medya içeriğini çeşitli platformlarda depolamasına ve planlamasına olanak tanıyan kurumsal düzeyde bir sosyal medya yönetim aracıdır. Bu araç, sosyal medya içeriğinizin performansını izlemenize, dönüşümleri, yatırım getirisini hesaplamanıza ve markanız, ürününüz veya hizmetiniz hakkındaki herkese açık konuşmaları izlemenize yardımcı olabilir.

BuzzSumo

BuzzSumo, belirli konulardaki eğilimleri belirlemeye yardımcı olabilecek bir araştırma ve izleme aracıdır. Bu araç, blog veya sosyal medya fikirleri oluşturmanıza, yüksek performanslı içerikler oluşturmanıza, markanızın performansını izlemenize ve ortak olmayı düşünebileceğiniz etkileyicileri belirlemenize yardımcı olabilir.

HubSpot

HubSpot, CRM ve CMS’nizin yanı sıra e-posta pazarlaması, blog oluşturma, sosyal medya ve açılış sayfaları oluşturmak için kullanılır. Ayrıca, her aracın kontrol panelinde önemli KPI’leri de görüntüleyebilirsiniz. Gelen pazarlama hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, HubSpot Akademisi size pazarlama stratejinizi geliştirmenize yardımcı olacak yararlı bilgiler öğretecek geniş bir sertifika kursları koleksiyonu sunar.

Moz

Moz, hem ücretsiz hem de ücretli SEO araçlarının harika bir seçimini sunar. Moz’un yardımıyla, anahtar kelime araştırması, sayfa analizi, backlink analizlerini kolayca gerçekleştirebilir ve hatta harika bir site tarayıcısına sahiptir. Bir düğmeyi tıklayarak herhangi bir sayfa için anlık ölçümler sağlayan MozBar Chrome eklentisini kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.