Instagram Video veya Post İndirme Yöntemleri

instagram video ve fotoğraf indirme
Categories: BLOG

Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya mecralarının başında gelmektedir. Hal böyle iken binlerce kişi bu mecrada her gün onlarca video, görsel paylaşımı yapmaktadırlar. Bazen çok beğendiklerimizi kaydeder bazen de sadece like atarız. Bu makalemizde beğendiğiniz post videoları kaydetmek yerine direkt telefon ya da bilgisayarınıza nasıl indireceğinizi anlatacağız. Hmen başlayalım:

Öncelikle, Instagram ara yüz ve kullanım bakımından her ne kadar benzer olsa da mobil ve masaüstü versiyonlarında biraz farklılık görülebilir. Bu yüzden ikisi için ayrı şekillerde ele alabiliriz.

Bilgisayarınıza Instagram Gönderilerini toplu olarak indirin

Önerdiğimiz ilk yöntem, fotoğrafları ve videoları Instagram’da toplu olarak indirmenize izin verir. Hem macOS hem de Windows 10’da çalışır ve ihtiyacınız olan tek şey Google Chrome’un yüklü olması. Başlamak için şu adımları izleyin:

 1. Google Chrome’u açın ve Chrome Web Mağazası’ndan DownloaderforInstagram + Direkt Mesaj (BURADA https://chrome.google.com/webstore/detail/downloader-for-instagram/olkpikmlhoaojbbmmpejnimiglejmboe LİNKİNİN BAĞLANTISINI VERİN!!!) uzantısını indirin.
 2. Uzantıyı yükledikten sonra, Instagram’a yeni bir sekmede gidin ve fotoğrafları ve videoları indirmek istediğiniz yerden profili açın.
 3. Profil yüklendikten sonra, tek tek fotoğrafların ve videoların üzerine gelebilir ve bunları bilgisayarınıza kaydetmek için İndir düğmesine basabilirsiniz.
 4. Benzer şekilde, bir Instagram hikayesi indirmek istiyorsanız, o hikâyeyi açın ve ekranda oynatılan hikayeyi saklamak için İndir düğmesine basın veya o Instagram hesabına yüklenen tüm hikayeleri saklamak için Tümünü indir düğmesine basın.
 5. Son olarak, fotoğrafları ve videoları toplu olarak indirmek istiyorsanız, sağ üst köşedeki Tümünü indir düğmesine basın. Buradan, indirmek istediğiniz fotoğraf aralığını ayarlayabilir veya hatta gelişmiş ayarları özelleştirebilirsiniz. Tamamlandığında, devam etmek için İndir’e basın.

Instagram: Telefonunuza Videolar, Fotoğraflar ve Hikayelerİ İndirin

Önceki verdiğimiz yöntem sadece bilgisayarlarda çalışıyor. Telefonunuza Instagram fotoğrafları, videoları ve hikayeleri indirmek istiyorsanız bu adımları takip edin.

 1. com’u ziyaret edin.
 2. Ana ekrandan, hamburger simgesine dokunun>Araçlar’a dokunun ve InstagramDownloader’a basın.
 3. Şimdi, belirli bir Instagram hesabından bir fotoğraf indirmek isterseniz, Instagram uygulamasında o hesabı açın> fotoğrafı seçin> sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun ve Bağlantıyı kopyala’ya dokunun.
 4. Web sitesine dönün> Fotoğrafı indir’e dokunun> bağlantıyı boş alana yapıştırın ve Ara’ya basın. Fotoğraf sonuçlarda aşağıda görünecektir, devam etmek için İndir’e basın.
 5. Benzer şekilde, videoları indirmek için de aynısını yapmanız gerekir. Bağlantıyı kopyaladıktan sonra, bu sefer Videoyu indir altına yapıştırmanız gerekir.
 6. Son olarak, Instagram hikayelerini indirmek için, web sitesinde Hikayeleri İndir’e dokunun ve hikâyeyi indirmek istediğiniz Instagram hesabı kullanıcı adını girin. Bundan sonra, aşağıda güncel hikayelerin yanı sıra eski Önemli Noktaları da görebileceksiniz, telefonunuzda saklamak istediğiniz gönderinin altındaki İndir’e dokunun ve işte bu kadar.
 7. İşlem bilgisayarınızda da aynı kalır.

Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.