fbpx

Dijital Reklam Yönetimi

Zincirler Medya

İşinizi Büyütmek Mi İstiyorsunuz?

İşinizi ve markanızı dijital pazarlama platformlarında büyütmek için bize hemen ulaşın. Size yardımcı olalım.

Dijital Reklam Yönetimi

İnternet teknolojilerinin gelişmesi ve tüketici için internet kullanımının vazgeçilmez bir boyuta gelmesi, günümüzde dijital pazarlama gibi yeni nesil pazarlama araçlarını da işletmeler için zorunlu kılıyor. Bu noktada müşteriye ulaşma açısından geleneksel araçlara göre oldukça başarılı hedefleme seçenekleri sunan dijital pazarlama yöntemleri; özellikle reklam yapmak isteyen işletmeler için tamamen raporlanabilir ve takip edilebilir seçenekler sunuyor. İnternet üzerinden müşterilerine ulaşmak isteyen işletmelerin günümüzde en çok ihtiyaç duyduğu hizmetlerden olan dijital reklam yönetimi; etkili, geri dönüş oranı yüksek ve performans odaklı bir pazarlama stratejisi sağlıyor.

Dijital Reklam Platformları ve Avantajları

Sosyal medya yönetimi kapsamında bahsedilen yöntemler daha çok organik ve doğal yollarla iletişim kurmayı hedefleyen stratejilerdir. Bu bağlamda Google, Facebook, Instagram gibi platformların dijital reklam stratejileri konusunda da işletmeler için çözümleri mevcuttur. Her bir platform işletmelere yönelik farklı reklam modelleri ve hedefleme seçenekleri sağlar. Örneğin Facebook hem coğrafi hem de demografik hedefleme opsiyonları ile işletmelere en alakalı müşterilerine ulaşma imkanını verir. Dijital reklam platformları ve sağladıkları kullanım avantajları daha detaylı olarak şu başlıklar dahilinde değerlendirilebilir.

Cheerful marketing team analyzing information

Facebook & Instagram Reklamları

Facebook veya Instagram üzerinden dijital reklam yapmak isteyen işletmeler için markanın geliştirdiği Facebook Business Manager, kapsamlı ve çok yönlü bir araç. İşletmelere entegre kullanım olanakları sunan Facebook Business Manager üzerinden hem Instagram reklamları hem de Facebook reklamları organize edilebiliyor. Fakat oldukça teknik kırılımları olduğu için Zincirler Medya gibi alanında uzman bir dijital pazarlama ajansından destek almak faydalı olacaktır.

Google & Youtube Reklamları

Google reklamları da kendi içerisinde farklı kırılımlara ayrılıyor. Önceki yıllarda Youtube’u satın alarak ekosistemine dahil eden Google her iki platform üzerinden reklam yapmak isteyenlere özel bir yönetim aracı sunuyor. Eski adı Google Adwords olan şu anda da Google Ads olarak adlandırılan bu reklam yönetim aracı işletmelere hem Youtube üzerinden hem de arama motoru üzerinden hedefleme yapabilme imkanı veriyor.

Twitter Reklamları

Türkiye’de oldukça yoğun bir kitlesi olan Twitter, markaların dijital reklam süreçlerinde en çok tercih ettiği platformlardan biridir. Bu noktada Twitter reklamları özellikle çeşitli yaşam tarzlarına yönelik hedeflemek yapmak isteyen markalara hitap eder. Google ve Facebook reklamlarına göre daha maliyet odaklı seçenekler sunan Twitter reklamları, son kullanıcıya yönelik ürünlerin tanıtılması amacıyla da tercih edilebilir.

LinkedIn Reklamları

Profesyonel bir iş ağı olan LinkedIn, özellikle iş dünyasında yaygın olarak kullanılan bir platformdur. Diğer platformlardaki gibi her kullanıcı kitlesine yönelik bir dijital mecra değildir. Daha çok beyaz yakalıları, profesyonelleri ve iş dünyasını hedeflemek isteyenlere hitap eder. LinkedIn pazarlama paketleri kapsamında farklı reklam modellerini sunan platform; özellikle B2B hedeflemeler için tercih edilebilir.

Hakkında

Zincirler Medya’nın alanında uzman perspektifi ile müşterilerimize özel olarak hazırladığımız Dijital reklam yönetimi paketi; dönüşüm ve performans odaklı bir hizmet. Özellikle dijital dönüşümünü tamamlamak isteyen işletmelerin olmazsa olmazı dijital reklam yönetimi; başarıya giden yolda oldukça önemli.

Yaklaşımımız

Kapsamlı rakip analizleri ve strateji raporları ile müşterilerimizin kurumsal yapısına özel olarak altyapısını hazırladığımız dijital reklam stratejisi; tamamen takip takip edilebilir bir altyapı ile hayata geçiriliyor. Bu noktada gerek harcanan reklam bütçesi gerekse reklamların getirdiği dönüşüm düzeyleri kapsamında anlık olarak raporlanabilir veriler sunuyoruz.

Avantajları

Dijital reklam yönetimi hizmetimiz ile gerek marka farkındalığınızı kuvvetlendirecek gerekse hedeflenen kategorilerde satış hedeflerinizi gerçekleştirecek stratejiler belirleyebiliriz. İşletme yapınıza ve iş modelinize uygun çözümlerle hedeflerinizi daha kısa yoldan gerçekleştirmenize yardımcı oluruz.

Call Now Button