fbpx

Doğru Yerde ve Doğru Zamanda
Müşterilerinizin Karşısına Çıkın!

Görüntülü reklamlar ile satışlarınızı artsın.

Reklam görsellerini kullanarak kullanıcıların dikkatini çekme fırsatı yakalarsınız.

Görüntülü reklam ağı nedir?

Google Görüntülü reklam ağı, (Google Display Network) belirli web site ve uygulamalar içerisinde iletmek istediğiniz mesajınızı stratejik biçimde, doğru yerde ve doğru zamanda potansiyel müşterilere mesajınızın erişmesini sağlar.

Google görüntülü reklamlarda reklamlarınız nerelerde gözükür?

İnternette, Google ile anlaşmalı milyonlarca aklınıza gelen tüm web sitelerinde, haber sayfalarında, bloglarda, Gmail yada Youtube gibi Google ürünlerinde reklamlarınızı görsel kullanarak kişilerin karşısına çıkarmanızı sağlar.

Gücü FARKET!

Google Görüntülü reklam ağının güçlü sırrını daha iyi anlamak gerekir. Örneğin; bir kullanıcının ’yurtdışı seyahat’ gezileri ile ilgili bir forum sitesini ziyaret ettiğini düşünün. Kullanıcının ziyaret ettiği forum sitesinin bir kenarında ‘yurtdışı tatil turları’ konulu reklam görseli ile karşılaşması durumu ‘’doğru yerde ve doğru zamanda’’ yakaladığımız avantajı gösterir. Tahmin edildiği gibi, kullanıcının diğer yerdeki reklamlara göre %40 reklama dönüşüm oranı artış göstermektedir.

Google Görüntülü Reklamcılık ile Yeniden pazarlama:

Bir kullanıcının ilk kez karşılaştığı web sitesi veya uygulama üzerinden bir ürün veya hizmeti satın almama olasılığı %73 olduğu bilinir. Bu rakam oldukça fazladır. Reklam verenler olarak işletmenizle etkileşimde bulunan kullanıcılara, görüntülü reklamcılık ile yeniden pazarlama reklamları düzenlemek, işletmeniz hakkında zaten bilgisi olan kullanıcıların daha fazla dikkatini çeker. Çünkü görüntülü reklamlar (banner reklamlar) her daim daha ilgi çekicidir. Başarılı Google görüntülü reklamcılığın kurgulandığı reklamların yatırım getirisi Google arama motoru reklamlarına göre daha fazla olabilir.

 

Görüntülü reklam kampanyaları planlanırken hedef belirlemek neden önemlidir?

Google Görüntülü Reklamcılık Hedefleme yaparken, anahtar kelime hedefleme, konu hedefleme ve yerleştirme hedefleme olarak 3 seçenek mevcuttur. Seçeceğiniz hedefleme türüne göre görüntülü reklamlarınızın tetikleneceği, web sitesinin konusunu, hangi anahtar kelime içerdiğinde reklamın tetiklenmesini istediğinizi hatta direk istediğiniz belli web sitelerinde reklamlarınız yayınlanabilir.

Bizim İçin Ne Dediler?

Google Görüntülü Reklamcılık Türleri

Google görüntülü reklam ve duyarlı görüntülü reklam olarak 2 temel türü vardır.

Google görüntülü reklam ve duyarlı görüntülü reklam farkı nedir?

Duyarlı görüntülü reklam modelinde, reklam görseli için 2 adet reklam görseli ve 2 adet logonuzu yüklersiniz. Google, ‘’Google web designer’’ ile sizden aldığı bu 4 reklam görselini, reklamınızın çıkacağı web sitelerinin veya uygulamaların en uygun boş alanına göre yeni kare bir görsel, dikdörtgen bir görsel oluşturarak reklamınızı yayınlar.

Duyarlı görüntülü reklamın avantajı, Google, kullanıcıların karşısına reklam görsellerini birkaç farklı varyasyon oluşturarak çıkar. Deneme-yanılma yolu ile kullanıcının en çok tepki verdiği görseli bulur. Reklamın daha optimize çalışmasını sağlar.

Görüntülü reklamcılık da yerleştirme nedir?

Google’un anlaşmalı olduğu binlerce web sitesi ve uygulamalarda görüntülü reklamınızın yayınlanmasının istediğiniz birkaç web site ve uygulamaları belirleyerek istediğiniz web sitesi veya uygulamalarda görüntülü reklamlarınızın yayınlanmasıdır.

Önemli İpucu

‘’Doğru yerde, doğru zamanda’’ kullanıcı reklamlarınızla karşılaştığında satın alma eylemini 3 kat daha arttırdığını biliyor muydunuz? Muazzam bir etki değil mi? Bu yöntemi kullanmak muazzam ve doğal etki yaratır. 

Sizde satışlarınızı 3 kat arttırmak istiyorsanız bilgi formunu doldurun. Google görüntülü reklam alanında uzman arkadaşlarımız size yardımcı olsun.

 

Reklamlarla Satışlarınızı Artırmak İster Misiniz?

Formu Doldurun, Biz Size Ulaşalım

Call Now Button

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

İşletmenizin veya markanızın sosyal medya ve arama motorlarındaki durumunu öğrenmek için ücretsiz analiz yapmamızı ister misiniz? Ücretsiz analiz için formu doldurun, sizinle iletişime geçelim!

BİZİ TAKİP EDİN