fbpx

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI İÇİN İDEAL ZAMAN DİLİMLERİ

Sosyal medya pazarlaması, gelişmiş arama motoru sıralamalarına, marka bilinirliğine, daha yüksek dönüşüm oranlarına ve daha fazlasına yol açabileceği için işletmeler için bir nimettir.Teorik olarak sosyal medyanın 2,3 milyar kullanıcısı var. Tüketicilerle etkileşime girme fırsatı göz önüne alındığında, perakende markalarının %91’i iki veya üç farklı sosyal ağ kullanıyor.

Bilgili sosyal medya pazarlama uzmanları, yayınlamak için en uygun zamanın, hedef kitleleri ile etkileşimi en üst düzeye çıkarmanın anahtarı olduğunu bilir. Nitekim, bir sosyal ağdaki bir markadan hızlı yanıt alan tüketicilerin %71’i bu markayı başkalarına tavsiye etme olasılığı yüksek. En iyi zaman uygulamaları kullanıldığında sosyal medya trafiği %39’a kadar artar.

Farklı sosyal medya mecraları için ideal zaman dilimleri değişiklik gösterebilir. Örneğin kullanıcıların %88’ninin endüstri ağırlıklı paylaşımlarının yaptığı ve 350 milyon üyenin olduğu LinkedIn’de ideal paylaşımların hafta içi genelde 10.00-18.00 arası olduğu AddThis tarafından desteklenmiştir.

Kullanıcıların LinkedIn’e girme oranları

Yapılan araştırmalar, LinkedIn’de yayınlarınıza en çok tıklama ve paylaşım almak için salı günü saat 10 ile 11 arası, LinkedIn’de gönderi yayınlamak için en iyi zaman gibi görünüyor.

Tweetlerin kısa ömürlü olması nedeniyle, bu platformda yayınlamak için en iyi zaman inanılmaz derecede önemlidir.Aşağıdaki HubSpot infografik (çeşitli veri kaynaklarından derlenmiştir), Twitter’da yayınlamak için en uygun zamanın pazartesiden cumaya 12: 00-15: 00 (iş sırasındaki öğle yemeği molaları) olduğunu buldu. Ek olarak, Çarşamba günleri 17:00-18:00 de eşit derecede iyi çalışıyor gibi görünüyor.

Şimdi 2,20 milyar kullanıcıyla en büyük sosyal ağa, yani Facebook’a bakalım. Evde ve işte kullanılan bu sosyal ağ telefon ve PC’de yüksek oranda kullanılır. Daha fazla paylaşım almak için sosyal ağda en uygun saat 13:00 iken en çok tıklamayı almak için en iyi saat 15:00 olduğu araştırmalarda gösterildi.

İdeal Zaman Dilimleri

Listede sırada Instagram var. Popüler sosyal ağ, çoğunlukla 18-29 yaş aralığındaki yetişkinlerden oluşan, oldukça ilgili bir mobil kitleye sahiptir.

HubSpot infografiği, mobil tabanlı bir platform olduğu için insanların onu her zaman kullandığını buldu. Ayrıca, pazartesiden perşembeye 15:00-16:00 saatleri dışında sosyal ağda istediğiniz zaman gönderi paylaşabilirsiniz.

Ayrıca, 1,3 milyon Instagram gönderisinde Mavrck tarafından yapılan bir araştırma, markaların sabah 6 ile akşam 12 arasında daha yüksek etkileşim elde edebileceğini buldu. Aşağdaki grafikte bunu net görebilirsiniz.

Son olarak Pinterest’e bakalım. Bu sosyal ağın kullanıcı tabanı, yaratıcı ilham arayan ağırlıklı olarak kadınlardan oluşuyor. Çalışma saatleri içinde pek başarılı sabitleme bulamazsınız. Akşamları ve hafta sonları en iyisidir. Search Engine Journal, Pinterest etkinliğinin yaklaşık 21: 00’da zirve yaptığını tespit etti.

Yazıyı Paylaşın:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

YOUTUBE VİDEO İNDİRME YÖNTEMLERİ

YouTube, yalnızca kullanıcıların web sitelerinde video izlemelerine ve görüntülemelerine (akışlarına) izin vermek için tasarlanmıştır. Birçok kullanıcı, en sevdikleri YouTube videolarını çevrimdışı olarak izlemek, diğer cihazlarda

EN İYİ DİJİTAL PAZARLAMA ARAÇLARI

Web, dijital pazarlamacılar için binlerce araç sunar. Böyle bir dizi seçenekle, ihtiyaçlarınız için en iyi araçları seçmek uzun ve zorlu bir süreç olabilir. Hayatı biraz

BAŞARILI SOSYAL MEDYA YÖNETİMİNİN 10 SIRRI

Günümüzde, sosyal medya platformları internet üzerindeki en güçlü oluşumlar konumunda. Twitter, Instagram ve Facebook gibi farklı medya siteleri, internetteki görünürlüğünüzü artırmak için muhteşem mecralar. Bu

HASHTAG NEDİR VE NASIL KULLANILIR?

Hashtag kısacası, önünde “#” işareti bulunan bir kelime veya ifadedir ve belirli bir konuyla ilgili benzer bilgileri düzenlemek ve takip etmek için kullanılır. Görselde görüldüğü

Abone Olun

Call Now Button