fbpx

Sosyal Medya Yönetimi

Zincirler Medya

İşinizi Büyütmek Mi İstiyorsunuz?

İşinizi ve markanızı dijital pazarlama platformlarında büyütmek için bize hemen ulaşın. Size yardımcı olalım.

Sosyal Medya Yönetimi

Çağımızın en modern pazarlama iletişimi mecralarından biri olan sosyal medya; avantajları ve önemi düşünüldüğünde her markanın olması gereken bir platform. Özellikle dijital teknolojilerin nimetlerinden yararlanmak ve tüketicileriyle doğrudan iletişim kurmak isteyen markalar için en doğru konum olan sosyal medya kanalları; organik bir tutundurma durma hedefleyen markalar için ideal bir tercihtir. Bu noktada, ek aktif kullanılan kanallar olan Instagram, Youtube, Facebook ve Twitter gibi platformlar üzerinden marka iletişimi yapmak isteyen işletmeler, sosyal medya yönetimi gibi dijital medya hizmetlerinden faydalanabilirler.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi, özellikle işletmelerin farklı sosyal medya platformlarındaki aktivitelerini sistemli bir şekilde yürütmelerine yardımcı olan yaklaşımlar bütünüdür. Başarılı bir sosyal medya yönetimi için farklı iş kolları uyum içerisinde birlikte çalışır. Her platformun gereklilikleri ve parametreleri farklı olduğundan, başarılı bir sosyal medya yönetimi için platforma özel çözümler geliştirebilmek büyük önem arz eder.

Örnek vermek gerekirse Twitter daha çok metin odaklı içeriklerin paylaşıldığı bir mecrayken Instagram ve Youtube gibi platformlarda görsel içerikler öne çıkar. Bu noktada bir marka için çok platformlu bir sosyal medya stratejisi oluştururken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bu stratejinin her bir platformun yapısına uyarlanmış olmasıdır.

Social media during the work

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya yönetimi, birden fazla iş kolunun bir arada uyum içerisinde çalışmasıyla mümkün olur. Süreç dahilinde gerekli olan iş kolları grafiker ekibi, metin yazarı ekibi ve sosyal medya yöneticisidir. Eğer Youtube aktif olarak kullanılacaksa prodüksiyon ve post prodüksiyon ekinine de ihtiyaç duyulur. Bu noktada sosyal medya yöneticisi her bir kanal için odaklanılacak sosyal medya stratejisini belirler. Sonrasında metin yazarları platformlarda paylaşılacak gönderiler için metin içeriklerini hazırlar.

Grafik ekibi de platformun yapısına ve metin yazarlarının hazırladığı içeriklere uygun görselleri hazırlayarak sosyal medya yöneticisine iletir. Genellikle haftalık veya işletmenin talebine göre aylık takvimlerle çalışılır. Bunun haricinde dönemlik olarak uygulanan stratejinin platform bazında dönüşüm ve etkileşim düzeyleri önceki aylarla karşılaştırılarak raporlanır.

Hakkında

7’den 70’e herkesin online olduğu sosyal medya dünyasında işletmelerin kendilerine özgü şekilde var olmaları gerekiyor. Birçok markanın tüketicisiyle en doğal şekilde iletişim kurduğu sosyal mecralarda var olmak ise bütünleyici, kapsamlı ve etkili bir sosyal medya stratejisi ile mümkün. Bu noktada, Zincirler Medya olarak uzman ekibimizle tüm ihtiyaçlarınıza yanıt veren stratejik sosyal medya yönetim programını sağlıyoruz.

Yaklaşımımız

Süreç boyunca en inovatif sosyal medya yönetim araçlarını ve yazılımlarını kullanarak sizinle interaktif bir diyalog kurmaya özen gösteriyoruz. Kapsamlı monitoring uygulamaları ile sosyal medyada hakkınızda neler konuşulduğunu raporluyor ve her kullanıcı kitlesine yönelik kapsamlı bir içerik planı oluşturmaya öncelik veriyoruz. Aynı şekilde detaylı hashtag analizleri ile işletmeniz ve sektörünüz için en doğru etiketleri belirleyip planımıza dahil ediyoruz.

Avantajları

Sizinle iletişim kuracak, markanıza ilgi duyabilecek takipçilerinizle uzun vadeli ve organik bir iletişim kurabileceksiniz. Takipçilerinize yönelik güncel ve özel olarak çalışılmış gönderilerle sürekli olarak etkileşimde olacak dolayısıyla size olan ilgilerini günden güne arttıracaksınız. Sosyal medyada markanız günden güne daha fazla kullanıcıya ulaşacak. Böylelikle marka farkındalığınız artarken sosyal medyadaki trafiğinizi web sitesi gibi diğer dijital kanallarınıza da kanalize edebileceksiniz.

Call Now Button